Oprawa pogrzebu

Mając na uwadze specyfikację naszej pracy  staramy się podchodzić do każdego pogrzebu indywidualnie, zapewniając możliwą pomoc na każdym etapie organizacji ceremonii  pogrzebowej. W Domu pogrzebowym Firmy Maślakiewicz mieszczącym się w Łodzi przy ul. Pabianickiej 54 udostępniamy Państwu  salę pożegnań w której  możecie pożegnać bliską osobę. Na  Państwa życzenie możemy zająć się świecką oprawą  pogrzebu  – mistrz ceremonii, zespół wokalny, skrzypek, organista.  Nasi pracownicy  służą  rada i pomocą, tak aby pogrzeb bliskiej osoby wykonany  był zgodnie z życzeniem najbliższych.

Pogrzeb tradycyjny z trumną

W Firmie Pogrzebowej Maślakiewicz możecie Państwo dokonać wyboru trumny w której będzie pochowana bliska wam osoba zmarła na wskazanym przez Państwa cmentarzu oraz  wieńcy  i wiązanek pogrzebowych które będą dostarczone do kaplicy cmentarnej

Przygotowanie i ubranie ciała Osoby zmarłej odbywa się w dniu pogrzebu.

W dniu pogrzebu przed ceremonią pogrzebową na cmentarzu istnieje możliwość   pożegnania  osoby zmarłej w naszej Sali Pożegnań mieszczącej się w Domu Pogrzebowym  przy ul. Pabianickiej 54

 

Pogrzeb z  urną

Obok pogrzebu tradycyjnego pochówku z trumną  jest  również pogrzeb urnowy. Do grobu składana jest urna z prochami osoby zmarłej.

Do kremacji wymagana jest trumna ekologiczna, wiklinowa lub  z nielakierowanego drewna oraz pozbawiona plastikowych i metalowych ozdób. Ze względu na bezpieczeństwo obsługi i uszkodzenie pieca kremacyjnego bezwzględnie nie wolno wkładać do trumny kremacyjnej szkła, butelek z płynami, telefonów komórkowych, baterii, akumulatorów, a także innych przedmiotów metalowych.

Jeżeli mają Państwo życzenie istnieje możliwość  odsypania małej części  prochów do relikwiarza.

Kremację zleca się w Zakładzie Pogrzebowym w którym podpisuje się dokument zezwalający na wykonanie kremacji.

Kremacji nie zabrania Kościół katolicki ( kanon 1176&3 kodeksu prawa kanonicznego z 1983r. )

Przygotowanie i ubranie ciała Osoby zmarłej odbywa się w dniu kremacji.

Ubrana może być tak jak w przypadku pogrzebu tradycyjnego lub w całun ( białe bawełniane płótno) decyzja należy do Państwa.

W dniu kremacji  istnieje możliwość pożegnania  osoby zmarłej w Naszej Sali pożegnań lub pożegnania w krematorium.

Niewielkie przedmioty osobiste można włożyć do urny.

Na dalsze pytania otrzymają Państwo odpowiedz w naszym biurze.

 

Szybki kontakt

Siedziba firmy

ul. Pabianicka 54

tel.całodobowy42 684-66-49

faks:  42 683-09-60
kom. 504-079-775a
maslakiewicz@maslakiewicz.pl

Dom pogrzebowy
i kwiaciarnia

ul. Sanocka 4

tel.całodobowy42 684-79-02

faks: 42 681-08-58
kom. 501-707-583