+48 42 684-79-02

Jak przygotowuje się zmarłego do kremacji?

Generalnie rzecz biorąc, istnieją dwa główne sposoby na to, jak przeprowadzić pogrzeb. Jednym z nich jest tradycyjny pochówek, natomiast drugi to kremacja. Choć ta pierwsza metoda jest popularniejsza i bardziej zakorzeniona w polskiej tradycji, to kolejna ciągle zyskuje na popularności. Dzieje się tak z kilku względów. Kremacja oznacza między innymi mniejsze koszty pochówku i jest bezpieczniejsza ze względów sanitarno-epidemiologicznych.

Poszczególne aspekty przygotowań do kremacji

Żeby jednak przeprowadzić kremację, trzeba do tego odpowiednio przygotować ciało zmarłego. Przede wszystkim trzeba go pozbawić wszystkich elementów, których spalanie mogłoby przynieść niekorzystny rezultat. Dlatego też jeżeli nieboszczyk ma na sobie zegarek czy komórkę w kieszeni, to tego rodzaju elementy powinny być mu zabrane. Zmarły może być ubrany tylko w zwykłe ubranie bez żadnych nadzwyczajnych dodatków, a najlepiej jeżeli zostaje owinięty w całun.

Specyficznie powinna być przygotowana również trumna, w której zmarły zostanie poddany kremacji. Wszystkie szczegóły dotyczące jej konstrukcji muszą ściśle wynikać z przeznaczenia, jakim jest spopielenie. Dlatego też trumny do kremacji nie powinny posiadać zdobień czy lakierowanych powierzchni. Zamiast tego muszą one być wykonane z samego drewna albo z samego kartonu. Takie materiały najlepiej się bowiem spalają. Co więcej, ich kremacja jest ekologiczna, co z pewnością też warto mieć na uwadze, jeżeli ktoś decyduje się na ten mniej tradycyjny sposób pochówku, jakim jest kremacja.

Podsumowując, przygotowanie ciała zmarłego do kremacji wiąże się co prawda z paroma uciążliwościami. Ten sposób pochówku i tak jest jednak mimo wszystko w stanie być korzystniejszy niż zwykły, tradycyjny pogrzeb. Z pewnością właśnie dlatego wiele osób decyduje się właśnie na wykonanie tej funeralnej usługi.

Inne artykuły

Pomożemy Ci godnie pożegnać zmarłego.

© Produkcja strony – IQ Marketing

Scroll to Top