+48 42 684-79-02

Sztuczna czy żywa? Jaką wiązankę na pogrzeb wybrać?

Sztuczna czy żywa? Jaką wiązankę na pogrzeb wybrać?

Wiązanki są najczęściej wybieraną kompozycją kwiatową w celu uczczenia pamięci zmarłego w trakcie uroczystości pogrzebowych. Częstym dylematem jest wybór rodzaju kwiatów do jej stworzenia – zarówno sztuczne, jak i żywe mają wielu zwolenników. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaką wiązankę wybrać, to koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.

Kiedy lepiej wybrać sztuczną wiązankę, a kiedy żywą?

page17image35238288

Wiązanki zarówno z żywych, jak i sztucznych kwiatów są popularnym sposobem na wyrażenie szacunku i sympatii do zmarłego. Istnieje możliwość stworzenia wielu ciekawych kompozycji na tę okazję. Dobór rodzaju kwiatów do wieńców pogrzebowych przede wszystkim powinien być związany z porą roku. Latem lepiej będą prezentowały się żywe rośliny, w dodatku wtedy są łatwo dostępne i w bardziej atrakcyjnych cenach. Z kolei zimą, a także jesienią lepiej sprawdzi sięsztuczna wiązanka, która umożliwi wybór gatunku kwiatów niedostępnych lub drogich o tej porze roku. Ponadto będzie ona dłużej dobrze wyglądać, gdyż niekorzystne warunki atmosferyczne nie będą miały na nią większego wpływu.

Jakie kwiaty wybrać do wiązanki i gdzie można je zamówić?

Najczęściej wybieranymi kwiatami do wiązanek pogrzebowych są lilie, goździki, róże oraz margerytki. Szczególnie dużą popularnością cieszą się róże, które stanowią ponadczasowy symbol miłości i szacunku do zmarłego. Zazwyczaj wybierane są w kolorze białym lub czerwonym. Często w kompozycjach stosowane są także chryzantemy, zwłaszcza jesienną i zimową porą. Istnieje również możliwość stworzenia wieńców mieszanych, gdzie żywe rośliny są uzupełniane sztucznymi kwiatami. Wiązanki można zamówić w zakładach pogrzebowych świadczących kompleksowe usługi związane z obsługą pogrzebu oraz w zdecydowanej większości kwiaciarni.

Inne artykuły

Pomożemy Ci godnie pożegnać zmarłego.

© Produkcja strony – IQ Marketing

Scroll to Top