Pogrzeby tradycyjne z trumną

Największą popularnością w Polsce cieszą się pogrzeby tradycyjne z trumną drewnianą, np. dębową. Pomożemy Państwu dokonać wyboru trumny, w której będzie pochowana bliska Państwu osoba na wskazanym przez Państwa cmentarzu. Zorganizujemy wiązanki i wieńce pogrzebowe, które dostarczymy do kaplicy cmentarnej. Przed pogrzebem zajmiemy się toaletą pośmiertną, przygotujemy i ubierzemy ciało. Istnieje możliwość pożegnania osoby zmarłej przed ceremonią pogrzebową na cmentarzu w naszej sali pożegnań. Dużą część naszej pracy stanowią pogrzeby katolickie, ale jesteśmy gotowi zorganizować pogrzeb w każdym obrządku. Mogą Państwo również zamówić oprawę muzyczną, która podkreśli żałobny charakter spotkania.

Pogrzeby z urną

Obok pogrzebów tradycyjnych z trumną zajmujemy się pogrzebami urnowymi. Do grobu składana jest urna z prochami osoby zmarłej. Do kremacji wymagana jest trumna ekologiczna, wiklinowa lub z nielakierowanego drewna oraz pozbawiona plastikowych i metalowych ozdób. Ze względu na bezpieczeństwo obsługi i ryzyko uszkodzenia pieca kremacyjnego bezwzględnie nie wolno wkładać do trumny kremacyjnej szkła, butelek z płynami, telefonów komórkowych, baterii, akumulatorów, a także innych przedmiotów metalowych. Jeżeli mają Państwo życzenie, istnieje możliwość odsypania niewielkiej ilości prochów do relikwiarza.

Kremację zlecają Państwo w biurze zakładu pogrzebowego, w którym podpisujecie dokument zezwalający na spopielenie zwłok. Kremacji nie zabrania Kościół katolicki, jeśli nie jest ona wykonana ze względu na powody sprzeczne z nauką Kościoła. W dniu kremacji przygotowujemy i ubieramy ciało. Osoba zmarła może być ubrana tak jak w przypadku pogrzebu tradycyjnego lub w całun (białe bawełniane płótno). Decyzję podejmuje najbliższa rodzina. Istnieje możliwość pożegnania  osoby zmarłej w naszej sali pożegnań lub w krematorium. Do urny można włożyć niewielkie przedmioty osobiste. Zapraszamy do kontaktu z nami, chętnie opowiemy więcej o pochówku urnowym.

Pogrzeby dzieci

Niepowetowaną stratą dla rodziców jest śmierć małego aniołka. W trakcie organizacji pogrzebów dzieci mogą liczyć Państwo na niezwykłą empatię i zrozumienie w trudnych chwilach z naszej strony. Wiemy, że dla każdego rodzica jest to niebywale trudne emocjonalnie doświadczenie. Tym bardziej w takich sytuacjach dokładamy starań, by wszelkie formalności z naszej strony zostały dopełnione szybko i sprawnie. Ciała dzieci często składane są do trumien i urn o jasnych kolorach. Na urnach dziecięcych można znaleźć motywy anielskie albo rączki dziecięce złożone do modlitwy. Dokonujemy pochówku zarówno dzieci kilkuletnich, jak i tych jeszcze nienarodzonych.

Pomagamy zorganizować pogrzeb od początku do końca, dopełniając wszystkich formalności. Wszelkie sprawy urzędowe załatwiamy bezpłatnie. Jesteśmy gotowi również udzielić kredytu do wysokości zasiłku pogrzebowego.

W naszej ofercie znajdują się:

 • TRUMNY: DĄB, SOSNA, OLCHA, TOPOLA
 • URNY: CERAMICZNE, ALUMINIOWE, MOSIĘŻNE, DĘBOWE ,GRANITOWE, POLIWĘGLANOWE
 • TABLICZKI  NAGROBKOWE  I  URNOWE  WYKONANE  Z MATERIAŁÓW  NIERDZEWNYCH
 • KRZYŻE  NAGROBNE –  WIEŃCE, WIĄZANKI
 • NEKROLOGI, KLEPSYDRY
 • OPRAWA ŚWIECKA POGRZEBU – MISTRZ CEREMONII, ZESPÓŁ WOKALNY, SKRZYPEK, ORGANISTA
 • OPRAWA  MUZYCZNA  CEREMONII  POGRZEBOWEJ (ORKIESTRA, TRĄBKA, SKRZYPCE)
 • FOTOGRAFOWANIE CEREMONII
 • AUTOKAR  DLA  UCZESTNIKÓW  POGRZEBU
 • EKSPORTACJA  OSÓB  ZMARŁYCH  Z  MIEJSCA  ZGONU do chłodni
 • OBSŁUGA  CEREMONII  RÓŻNYCH  WYZNAŃ  (POSIADAMY WŁASNĄ KAPLICĘ)
 • TRANSPORT  OSÓB  ZMARŁYCH  NA TERENIE  CAŁEGO  KRAJU
 • UBIERANIE  ZMARŁYCH I  PRZYGOTOWANIE  DO  POCHÓWKU
 • PRZECHOWANIE  W  CHŁODNI  DO  DNIA  POGRZEBU  (POSIADAMY WŁASNĄ CHŁODNIĘ)
 • KREMACJA (SPOPIELENIE) oraz  EKSHUMACJE
 • DEMONTAŻ I MONTAŻ POMNIKÓW
 • KOPANIE GROBÓW NA CMENTARZACH KOMUNALNYCH W ŁODZI

Tu warto zajrzeć:

ZUS – www.zus.pl

MSWiA – www.mswia.gov.pl

KRUS – www.krus.gov.pl

Dbamy o odpowiednią oprawę każdego pogrzebu. Dokładamy wszelkich starań, aby odciążyć rodzinę podczas załatwiania formalności oraz spełnić wszystkie życzenia związane z wyglądem oraz charakterem ceremonii. Jesteśmy do Państwa dyspozycji całodobowo.

Szybki kontakt

Siedziba firmy

ul. Pabianicka 54

tel.całodobowy42 684-66-49

faks:  42 683-09-60
kom. 504-079-775
maslakiewicz@maslakiewicz.pl

Dom pogrzebowy
i kwiaciarnia

ul. Sanocka 4

tel.całodobowy42 684-79-02

faks: 42 681-08-58
kom. 501-707-583