Trumny drewniane

Zachęcamy do skorzystania z oferowanych przez nas usług pogrzebowych w zakresie trumien zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci. Oferujemy produkty wysokiej jakości, które odznaczają się wysokim poziomem estetyki.

Znajdą Państwo u nas trumny produkowane z różnych gatunków drewna np.:

  • trumny dębowe,
  • trumny sosnowe,
  • trumny z topoli.

Nasza oferta obejmuje trumny tradycyjne, które są przeznaczone do pochówku ciała w grobie oraz trumny kremacyjne nadające się do spopielenia. Te pierwsze są idealnie wypolerowane i lakierowane, ich uzupełnienie stanowią uchwyty z mosiądzu lub miedzi. Te drugie charakteryzuje prostota wykonania oraz fakt, że spełniają normy, jakie są narzucane przez krematoria.

Innymi dodatkami trumien mogą być np. poduszki, wybicia, krzyże. W ofercie znajdą Państwo również wieńce na uroczystości pożegnalne, które mogą zostać na specjalne życzenie dodatkowo opatrzone szarfami żałobnymi.

Szeroki zakres oferowanych produktów zapewnia Państwu możliwość wyboru rozwiązania, które najbardziej odpowiada Państwa oczekiwaniom. Służymy radami odnośnie do formalnego i praktycznego przebiegu uroczystości pożegnalnych. Pomagamy w dopełnianiu formalności, pełniąc funkcję pośrednika pomiędzy Rodziną Zmarłego a stosownymi urzędami. Dzięki temu nasi Klienci mogą skupić się na własnych emocjach, które są związane z Ostatnim Pożegnaniem.

Wybór trumny w dużej mierze uzależniony jest od wieku, wagi czy wzrostu osoby zmarłej. Standardowa trumna ma wymiary: 200 cm x 65 cm x 50 cm przy grubości deski 22 mm. W przypadku trumien dla dzieci mogą mieć one wymiary od 30 do 150 cm. W sytuacji, kiedy zwłoki mają zostać spopielone, trzeba pamiętać, aby wybrać model, który nadaje się do spalenia w krematorium. Trumny do kremacji nie powinny mieć elementów metalowych, w tym uchwytów, które nie uległyby spalaniu. Nie mogą być pomalowane farbą ani lakierem, ponieważ podczas procesu kremacji dochodziłoby do uwalniania toksycznych substancji chemicznych.

Trzeba pamiętać, że muszą one być wykonane w taki sposób, by zwłoki i trumna spaliły się całkowicie. W przypadku organizowania pogrzebu osób młodych zazwyczaj wybiera się trumny w jasnych kolorach, które mają symbolizować czystość serca i niewinność Zmarłego. Takie modele również znajdują się w naszej ofercie. W sytuacji, kiedy Zmarły miał ponadprzeciętny wzrost lub wagę, możliwe jest zamówienie trumny na wymiar. Zachęcamy do zapoznania się z niektórymi oferowanymi przez nas produktami w zakładce Galeria.

Szybki kontakt

Siedziba firmy

ul. Pabianicka 54

tel.całodobowy42 684-66-49

faks:  42 683-09-60
kom. 504-079-775
maslakiewicz@maslakiewicz.pl

Dom pogrzebowy
i kwiaciarnia

ul. Sanocka 4

tel.całodobowy42 684-79-02

faks: 42 681-08-58
kom. 501-707-583