Wiązanki pogrzebowe

Wiązanki pogrzebowe zazwyczaj są przygotowywane w kształcie trójkąta lub okręgu. Mogą być wykonane z kwiatów ciętych lub sztucznych. W naszych kompozycjach kwiatowych można znaleźć gatunki takie jak:

  • margerytki,
  • goździki,
  • róże,
  • lilie.

Do każdego zlecenia podchodzimy jednak indywidualnie. Kwiaty dobieramy w oparciu o upodobania osoby Zmarłej, oczekiwania Zamawiających. Kompozycje są dostosowane do wieku zmarłej osoby, eleganckie, estetyczne i trwałe. Cechuje je niezwykła stabilność, ponieważ kwiaty są wplatane w sposób precyzyjny, aby przez wiele tygodni mogły zdobić miejsce pochówku.

Chcemy, aby przygotowane przez nas wiązanki przetrwały nie tylko transport na cmentarz, ale także by przez wiele tygodni przypominały Rodzinie i Przyjaciołom Zmarłego o tym, jak wiele dla nich znaczył. W naszej galerii mogą Państwo zobaczyć część wiązanek, jakie dotychczas stworzyliśmy.

Klienci często pytają o różnicę, jaka występuje między wiązankami a tradycyjnymi wieńcami. Przede wszystkim wiązanki są mniejsze i znacznie lżejsze. Na ich zakup na ogół decydują się osoby z dalszej rodziny lub znajomi. Przygotowane kompozycje mogą być jednobarwne lub wielokolorowe — w zależności od Państwa gustu. Podczas zakupu kompozycji można również zdecydować się na to, aby była opatrzona szarfą. Część Klientów opowiada się jednak za wyborem wiązanki bez żadnego napisu. Każde zamówienie wykonujemy zgodnie z Państwa wskazówkami. Przygotowane kompozycje możemy dostarczyć do sali pożegnań.

 

Jakie kwiaty na pogrzeb wybrać?

Wiele osób zastanawia się, czy powinny kupić wiązankę pogrzebową czy może wieniec. Nie ma dokładnych co do tego zasad, choć utarło się, że wieńce kupuje najbliższa rodzina czy współpracownicy. Mogą być niezwykle okazałe, dlatego też chętnie kupowane są przez grupy osób. Wiązanki pogrzebowe składają się zwykle z kilkunastu kwiatów, są więc mniejsze. To sprawia, że ich zakupu dokonuje dalsza rodzina czy bliscy znajomi. Osoby niepozostające w zażyłej relacji z osobą zmarłą często wybierają małe bukiety lub pojedyncze kwiaty. Zachęcamy Państwa do odwiedzenia galerii, w której prezentujemy niektóre z naszych kompozycji kwiatowych.

Szybki kontakt

Siedziba firmy

ul. Pabianicka 54

tel.całodobowy42 684-66-49

faks:  42 683-09-60
kom. 504-079-775
maslakiewicz@maslakiewicz.pl

Dom pogrzebowy
i kwiaciarnia

ul. Sanocka 4

tel.całodobowy42 684-79-02

faks: 42 681-08-58
kom. 501-707-583