+48 42 684-79-02

Jak ubrać się na pogrzeb latem, by czuć się komfortowo i wyglądać stosownie do okoliczności?

Pogrzeb to pożegnanie osoby zmarłej i uroczystość, która powinna odbywać się w sposób godny. Aby tak było, osoby uczestniczące w wydarzeniu muszą zadbać o swój dobry wygląd zewnętrzny. Jak ubrać się, tak by prezentować się dobrze i stosownie do okoliczności, a jednocześnie czuć się komfortowo? I jaką stylizację wybrać w miesiącach letnich? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

page16image35152832

Stylizacja na pogrzeb – główne zasady

Istnieje kilka głównych zasad, o których należy pamiętać, kiedy wybieramy się na pogrzeb. Przede wszystkim powinniśmy wybrać stonowane barwy, takie jak odcienie czerni, granatu, szarości i brązu. Nasze ubrania powinny być schludne, czyli czyste i wyprasowane. Do monochromatycznej stylizacji warto także dopasować wygodne, ale eleganckie buty. Co ważne, obuwie również powinno być czyste i zadbane.

Cały nasz strój powinien świadczyć o szacunku dla osoby zmarłej oraz jej rodziny, a także o dobrym guście i przywiązaniu do tradycji.

Jak ubrać się na pogrzeb w lecie?

Prawdziwym wyzwaniem może okazać się jednak stworzenie stylizacji na pogrzeb mający miejsce w okresie letnim. Wysokie temperatury, intensywne promienie słoneczne… jak ubrać się elegancko, ale wygodnie?

Kobiety mogą postawić na zwiewne sukienki w kolorze czarnym lub granatowym. Świetnie sprawdzą się kreacje wykonane np. z lnu albo z wysokiej jakości bawełny. Ważne jest jednak pamiętanie o tym, by ubrania były eleganckie i starannie wyprasowane.

Z kolei Panowie mogą sięgnąć po ponadczasowe, wykonane z lnu koszule, które w połączeniu z eleganckimi spodniami będą prezentować się doskonale. Ważną rolę pełnią również dodatki, w tym m.in. okulary przeciwsłoneczne, które ochronią oczy przed intensywnymi promieniami słońca.

Letnia stylizacja nie powinna być zbyt krótka, opięta lub wydekoltowana. Idealne zestawienie ubrań jest eleganckie, ale i wygodne.

Inne artykuły

Pomożemy Ci godnie pożegnać zmarłego.

© Produkcja strony – IQ Marketing

Scroll to Top