Blog

Jakie informacje muszą się znaleźć na nekrologu?

Czasami trudno jest znaleźć właściwe słowa, aby wyrazić uczucia i wspomnienia związane ze zmarłym. Nekrologi to ważny element ceremonii pogrzebowej, który pozwala na upamiętnienie osoby, która odeszła. Warto wiedzieć, jakie informacje powinny się znaleźć w nekrologu oraz jak go odpowiednio sformułować. (więcej…)

Jak przygotować się do przemowy pogrzebowej?

Mówienie na pogrzebie to zaszczyt, ale również ogromna odpowiedzialność. Właściwe przygotowanie jest kluczowe, aby uczcić pamięć zmarłego i przekazać pocieszenie bliskim. (więcej…)

Jakich formalności należy dopełnić po śmierci bliskiej osoby?

W momencie utraty bliskiej osoby, oprócz uczuć smutku, żalu i pustki, zmagamy się również z koniecznością załatwienia wielu formalności związanych z pogrzebem. Proces ten może być skomplikowany i stresujący, szczególnie dla osób, które po raz pierwszy muszą go przejść. W naszym artykule postaramy się wyjaśnić, jakich formalności należy dopełnić po śmierci bliskiej osoby oraz jak zakład pogrzebowy może w tym pomóc. (więcej…)

Jakie napisy można umieścić na szarfach żałobnych do wieńców pogrzebowych?

Śmierć pozostawia bliskich w żalu, tęsknocie, szoku i bólu. Pogrzeb jest szansą na ostatnie pożegnanie z bliskim, oddanie mu szacunku i wyrażenie sympatii. Jednym ze sposobów na oddanie swoich uczuć jest żałobna szarfa dołączana do wieńców i wiązanek. Jaki napis wybrać, by był odpowiedni w tej sytuacji? Przeczytaj poniższe sugestie, by wybrać najlepszą. (więcej…)

Sztuczna czy żywa? Jaką wiązankę na pogrzeb wybrać?

Wiązanki są najczęściej wybieraną kompozycją kwiatową w celu uczczenia pamięci zmarłego w trakcie uroczystości pogrzebowych. Częstym dylematem jest wybór rodzaju kwiatów do jej stworzenia – zarówno sztuczne, jak i żywe mają wielu zwolenników. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaką wiązankę wybrać, to koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. (więcej…)

Jak ubrać się na pogrzeb latem, by czuć się komfortowo i wyglądać stosownie do okoliczności?

Pogrzeb to pożegnanie osoby zmarłej i uroczystość, która powinna odbywać się w sposób godny. Aby tak było, osoby uczestniczące w wydarzeniu muszą zadbać o swój dobry wygląd zewnętrzny. Jak ubrać się, tak by prezentować się dobrze i stosownie do okoliczności, a jednocześnie czuć się komfortowo? I jaką stylizację wybrać w miesiącach letnich? Temat ten omawiamy w naszym artykule. (więcej…)

Jak składać kondolencje, by nie popełnić faux-pas?

Kondolencje są sposobem wyrażenia współczucia dla najbliższej rodziny zmarłego. Nie wszyscy jednak wiedzą, co powiedzieć, ponieważ tej chwili towarzyszy żal, ból i emocje. Rodzina jest pogrążona w żałobie, więc ciężko jest niekiedy podejść, bo żadne pocieszenie i wspieranie na duchu, nie pomogą. Warto zastanowić się wcześniej, żeby nie sprawić przykrości bliskim, którzy pożegnali ukochaną osobę.  (więcej…)

Jak przygotowuje się zmarłego do kremacji?

Generalnie rzecz biorąc, istnieją dwa główne sposoby na to, jak przeprowadzić pogrzeb. Jednym z nich jest tradycyjny pochówek, natomiast drugi to kremacja. Choć ta pierwsza metoda jest popularniejsza i bardziej zakorzeniona w polskiej tradycji, to kolejna ciągle zyskuje na popularności. Dzieje się tak z kilku względów. Kremacja oznacza między innymi mniejsze koszty pochówku i jest bezpieczniejsza ze względów sanitarno-epidemiologicznych. (więcej…)

Dodatkowa oprawa muzyczna na pogrzebie. Czy warto się na nią decydować?

Muzyka potrafi uświetnić właściwie każde wydarzenie. Jest ona obecna zarówno na urodzinach w postaci popularnych przyśpiewek dla jubilata, jak i na ślubach w postaci marszów weselnych. Okazją, która nie może się obejść bez muzyki, jest też z pewnością pogrzeb. Możliwość słuchania poruszających utworów to najprostszy sposób na to, żeby uczestnicy wydarzenia mieli szansę głęboko przeżyć odejście bliskiej osoby. (więcej…)

Jak uzyskać zasiłek pogrzebowy z ZUS?

Piękny pogrzeb i jego organizacja wiąże się z niejednokrotnie znacznymi wydatkami. Szczególnie kosztowne może okazać się wzniesienie nagrobka. W związku z tym warto sprawdzić, czy przysługuje nam zasiłek pogrzebowy z ZUS – ma on na celu złagodzenie wydatków, które ponieść musiała rodzina lub inne osoby, które organizowały pogrzeb. Jakie warunki należy spełnić, by się o niego ubiegać? (więcej…)

Szybki kontakt

Siedziba firmy

ul. Pabianicka 54

tel.całodobowy42 684-66-49

faks:  42 683-09-60
kom. 504-079-775
maslakiewicz@maslakiewicz.pl

Dom pogrzebowy
i kwiaciarnia

ul. Sanocka 4

tel.całodobowy42 684-79-02

faks: 42 681-08-58
kom. 501-707-583