+48 42 684-79-02

Urny

Urny oraz ich wybór

W ofercie znajdą Państwo szeroki wybór urn pogrzebowych. Mamy w sprzedaży modele w różnych wersjach kolorystycznych, wykonane z różnorodnych materiałów. Część naszych Klientów zleca organizację pochówków świeckich, dlatego oferujemy także modele pozbawione zdobień o charakterze religijnym. Mamy także szeroką ofertę urn katolickich, które są opatrzone takimi symbolami.

Część oferowanych urn jest dodatkowo zdobiona np. kwiatami, żłobieniami, aniołkami. Dzięki temu mają personalny charakter i mogą nawiązywać do charakteru, wieku lub cech charakterystycznych Zmarłego. W ofercie znajdą Państwo zarówno produkty eleganckie, bogato zdobione, jak i te o bardziej minimalistycznej formie. Oferowane urny wyróżniają się estetyką wykonania, dbałością o szczegóły oraz różnorodnością. W ofercie mamy także szeroki wybór tradycyjnych trumien.

Urny pogrzebowe są coraz częściej wybierane ze względu na rosnące zainteresowanie spopieleniem ciała. Co ważne, tego rodzaju pochówek jest dopuszczalny nie tylko w przypadku pożegnań o świeckim charakterze, ale także tych religijnych. Kościół katolicki dopuszcza tę formę pochówku Zmarłego, jako sposób wyrażenia wiary i nadziei w to, że jego ciało zmartwychwstanie. Jeszcze niedawno uznawano, że w wierze chrześcijańskiej spopielenie zwłok jest niezgodne z boskim prawem. Jednak z głoszonej nauki chrześcijańskiej oraz Kodeksu Prawa Kanonicznego wprost wynika, że duchowni akceptują tę formę pożegnania i nie stanowi ona grzechu.

 

Wybór urny

Ze względu na materiał, którego użyto do produkcji, można wyróżnić m.in.:

  • urny kamienne,
  • urny ceramiczne,
  • urny drewniane,
  • urny metalowe.

Zazwyczaj urny drewniane są utrzymane w stylu minimalistycznym. Z kolei te kamienne są nie tylko cięższe, a przez to masywniejsze, ale również bardziej eleganckie. W naszym zakładzie pogrzebowym znajdą Państwo urny pogrzebowe o różnych kształtach, w tym okrągłe, prostokątne czy w kształcie trumny. Na specjalne Państwa życzenie jesteśmy w stanie zaoferować modele o mniej standardowych kształtach takich jak np. łezka, serce. Wiemy, że każdy z naszych Klientów ma inne oczekiwania, dlatego też stale staramy się poszerzać naszą ofertę. Zachęcamy do odwiedzenia galerii, w której znajdą Państwo zdjęcia niektórych oferowanych produktów.

Galeria

 

Pomożemy Ci godnie pożegnać zmarłego.

© Produkcja strony – IQ Marketing

Scroll to Top